Acélszál adagolás alkalmazása végleges alagútszerkezetek építésekor
A fejlesztési munka során az európai előírások alapján foglalkozunk az alagútszerkezetek lövelltbetonos építésének technológiatervezési, ellenőrzési, vizsgálati és minősítési módszereivel.
Mintafeladat segítségével bemutatjuk az eltérő modellezési és számítási különbségeket és az eljárásnál jelentkező előnyöket. A feladat teljesítésekor, próbasablonok készültek a kidolgozott vizsgálati módszertannak megfelelően, amelyeket laboratóriumban vizsgáltatunk szintén a program részeként.
Projektünk tartalmazza az orosz előírások alapján a szükséges tervezési és technológia módszerek kidolgozását is. Végezetül a fejlesztési munka eredményeként elkészülnek alagútszerkezeti műszaki mintadokumentációi és az ehhez kapcsolódó technológia műszaki leírás.
Típus betonacél vázak és hálók földrengésveszélyes környezetben
A volt szovjet államokban a közelmúlt megtorpanásaitól eltekintve újból erőteljes, néhol viharos fejlődés zajlik az építőiparban ezen belül a magasépítésben is. Ezek a területek nagyrészt hol közepesen, hol erősen földrengésveszélyesek. Az EC szerinti szabályozás általában sem nem ismert, sem el nem fogadott, a volt szovjet, és a jelenlegi orosz szabványokat használják, amelyeket némelyik országban nemzeti alkalmazási dokumentumokkal egészítenek ki. Tapasztalataik alapján széles körben kialakult az a vélemény, hogy panelszerkezetekből nem lehet a piac által megkövetelt magas (15-30 emeletes) házakat építeni, és a monolit vasbeton, vázas, nagytáblás építés kezd elterjedni. Általánosságban elmondható, hogy ennek a rendszernek a tervezési és a kivitelezési kultúrája alacsony és a nagytáblás zsaluzatok alkalmazásával több probléma is keletkezik (munka-hézaggal történő gyengítés, az eddigi vasalási sémák alkalmatlansága, lehorgonyzások kérdése), amelyek megoldásra várnak.
A fejlesztési munka során új magasépítési szerkezeti megoldásokat fejlesztünk ki a földrengésveszélyes övezetek igényeinek megfelelően.
Ennek a projektrésznek a végrehajtásakor egyszerű, jól alkalmazható számítási módszert dolgozunk ki a szerkezeti elemek méretezésére orosz vasbetonszabvány szerint
Paraméterezhető típus betonacél vázak és hálók tervei készülnek CAD formátumban, az általános szerkezeti méretekkel és betonacél átmérőkkel
A fejlesztés során figyelembe vesszük az orosz földrengés szabvány szerinti földrengési igénybevételeket valamint modell segítségével vizsgáljuk a kidolgozandó betonacél vázak viselkedését.
A fejlesztési munka ennek a szakaszának végeredménye, a vasalási csomópontok műszaki mintadokumentációja és kapcsolódó technológia műszaki leírás.