Dr. Földváry Lóránt megnyitóját követően, Bakó Gábor szólt néhány szót az ACRSA (Légi Térképészeti és Távérzékelési Egyesület) nevében, majd Lehoczky Máté előadása következett a pilóta nélküli repülő eszközök geodéziában való használatáról.
Ezután a RUIDE képviselője, Jackie Cheung mutatta be a kínai gyártó legújabb 3D-szkennerrel felszerelt UAV-jét, illetve áttekintette az új, 3D adatgyűjtési technológia előnyeit. Az angol nyelvű előadást Dr. Jancsó Tamás fordította magyarra.
A kávészünetet követően megkezdődött a terepgyakorlat. Ebben kollégáink is tevékeny szerepet vállaltak: önként jelentkezőként RTK GNSS vevővel megmértek néhány tereppontot a GEO környéken. Ennek célja az volt, hogy ezen ellenőrző pontok pontfelhőben történő azonosításával, utólag vizsgálható legyen annak abszolút megbízhatósága. Az UAV-hez, referenciaként a szervezők az iskola épületére egy PPK GNSS bázist telepítettek.
Végül az UAV, landoló lábai behúzásával a levegőbe emelkedett és lerepülte az előre meghatározott felmérési útvonalat, miniLIDAR SZT-250 adatgyűjtő rendszerével szkennelve a kijelölt területet.
A terepi bemutatót az ebédszünet követte. Csakúgy, mint a teljes konferencia ideje alatt, ekkor is lehetőség nyílt a RUIDE geodéziai eszközeinek megtekintésére, kipróbálására a kiállítótérben.
Ebéd után a BIM Lab Kft. szakemberének, Lennert Józsefnek prezentációja hangzott el a nyomvonalas létesítmények kivitelezésének drónnal támogatott ellenőrzéséről, majd Németh Zoltán következett az Infobex Kft.-től, aki a GeodétaNET CORS hálózat szolgáltatásait mutatta be.
Utolsó előadóként Jackie Cheung összefoglalta a terepi felmérés eredményeit. A PPK utókiértékeléssel feldolgozott pontfelhőben azonosított, korábban kollégáink által bemért ellenőrző pontokban talált legnagyobb eltérés sem haladta meg a 36 mm-t. Az előadás második részében Jackie bemutatott néhány nemzetközi projektet, melyben már a miniLIDAR SZT-250 mobil rendszert alkalmazták .
Konferenciát tombola zárta értékes nyereményekkel.
Összességében elmondható, hogy a RUIDE UAV NAP egy nagyszerű szakmai esemény volt, ahol a résztvevők számos műszaki újdonsággal ismerkedhettek meg.
Az UAV le és felszállásáról rövid videó tekinthető meg: ITT!